SAKARYA YATIRIM DESTEK OFİSİ 
 
5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkındaki Kanun’un 15. Maddesi uyarınca, bölge illerinde, Yönetim Kurulu kararı ile biri koordinatör olmak üzere, en çok beş uzmandan oluşan yatırım destek ofisleri teşkil edilir.Yatırım Destek Ofisi(YDO), yeni yatırımlar için gerekli bütün idari işlemleri mevzuat çerçevesinde gerçekleştiren, yatırımcılara danışmanlık hizmeti veren, bölgenin yatırım olanaklarını tanıtmak ve bilinirliğini artırmak için yurt içi ve yurt dışında çeşitli faaliyetlerde bulunarak bölgeye yatırım çekmeye çalışan bir birimdir.
 
YDO’lara başvurmak, tamamen yatırımcıların kendi isteğine bağlıdır. Yatırım Destek Ofislerinde yatırımcılara sunulan hizmetler ücretsizdir. Yatırımcı, YDO’lara yatırım için gerekli olan işlemlerin tamamı için başvurulabileceği gibi, sadece bir veya birden fazla işlem için de başvurabilir.
 
Yalova YDO’nun görev ve yetkileri arasında: Yatırımcıları uygun yatırım arazileri, devlet destekleri, yatırım maliyetleri ve ilgili mevzuat hakkında bilgilendirme; İngilizce ve Türkçe dillerinde sunum, tanıtıcı broşür içeriği vs. hazırlama; yatırımcı ve diğer kişilere tanıtım ve sunum yapma; yurt içi yurt dışı fuar katılımları;  yabancı ve yerli heyetleri ağırlama; Yalova’daki firmaları, OSB’leri, kamu kurumlarını, üniversiteleri, yerel yönetimleri, STKları vb. MARKA ve diğer kurumlarca (AB ve yurtdışı fonlar dahil) verilen destekler, eğitimler, ihaleler vs. konular hakkında düzenli olarak bilgilendirme; rapor ve bilgi dosyaları hazırlama; anket düzenleyerek veri toplama yer almaktadır.  
 
Yatırım Destek Ofisleri, aynı zamanda Genel Teşvik uygulamaları kapsamında Yatırım Teşvik Belgesi düzenlemekle görevli yerel kurumlardan biridir.

Contact Management System CMS | Create a Web Site & Add Mobil Aplication Andorid IOS Windovs Phone