WEB PORTAL VE İNTRANET İÇERİK YÖNETİM SİSTEM SİSTEMİ


Banner YönetimiSite genelinde reklam ya da kurum tanıtımı için hazırlanmış resim ya da Flash dosyalarının yönetilmesini sağlar. Sitenizde bulunan tüm banner alanları bu modül sayesinde anlık olarak güncelleyebilirsiniz.


Newslatter, E-Büten Beni Haberdar EtSiteyle alakalı yeniliklerden haberdar olmak isteyen kullanıcıların bilgilerini doldurarak bu özellikten yararlandıkları modüldür. Bu modülde isteğe yönelik ilgili alanları seçilebilir ve meslekler belirtilebilir. Kaydedilen mail listeleri çıktı alınabilir ya da Word, Excel, Pdf formatında indirilebilir.

Doküman Arşiv YönetimiKurumun ve ziyaretçilerin ihtiyacı olan evrak ve dokümanların depolandığı modüldür. Bu modül sayesinde eklenen dokümanlar site ziyaretçileri tarafından indirilebilir.


Duyuru YönetimiHaber, etkinlik, ilan gibi ziyaretçilerin öncelikli görmesinin istendiği konular için hazırlanmış modüldür. Etkinlik kapsamındaki duyurular aynı zamanda tekrar eklemeye gerek kalmadan etkinlik takviminde de gözükebilir. Özel ayarları sayesinde istenilen tarihte yayınlanabilir ve kayan yazı olarak sitenizde yer alabilir.


Etkinlik ve Takvimi YönetimiKuruma ait tüm etkinliklerin (açılışlar, konferans, panel, şölen, konser) vb. yönetildiği ve ziyaretçiler ile paylaşıldığı modüldür.


Fotoğraf Albüm YönetimiKurumun ziyaretçiler ile paylaşmak istediği tüm fotoğrafları klasörler ile düzenli gruplar oluşturarak yayınladığı modüldür. Özel ayarları sayesinde, site ziyaretçileri tarafından resimler slayt halinde gösterilebilir ve resmin orijinalini indirilebilir.


Genel TanımlarWeb sayfası ve yönetim paneli için gerekli olan ayarların yapıldığı modüldür. Web siteniz için, site ayarları, meta ayarları, ortam ayarı, Google analytics kodu, Google Analytics erişim adresi, kurum bilgileri, ilgili bilgileri, lisans bilgileri, genel amaçlı kullanılacak mail ayarları bu modül sayesinde yapılabilir.


Analiz İstattistik ve RapolamaSitenizle ilgili birçok istatistiğe ulaşabileceğiniz bir eklentidir. Modülü seçtikten sonra gelen bağlantıda kullanıcı adı ve şifrenizi girerek siteye bağlanan kişilerin bağlanma sıklığı, izleme oranı, bağlandığı bölge vb. bilgileri içerir. Raporlar halinde site istatiğinizi takip edebilirsiniz.


Güvenlik


Yönetici paneline erişebilecek izinli iplerin yönetim bölümüdür. İp kontrolü devrede olduğunda içerik yönetim sistemi panelinize sadece izinli iplerden giriş yapılabilir.


Haber YönetimiKurum ile ilgili haber niteliği taşıyan tüm içerikler için hazırlanmış modüldür. Eklemiş olduğunuz haber için fotoğraf albümü, içerik yönetimi, video galeri, kurumsal yönetim modülleri ile ilişki kurabilir haber detaylarında gözükmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, eklediğiniz haber site ziyaretçileri tarafından sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılabilir, habere yorum yazılabilir ve haber mail yolu ile gönderilebilir.


İçerik YönetimiWeb sayfasına ait tüm içeriklerin klasörler ile ya da özel gruplar altında toplandığı modüldür. Eklemiş olduğunuz içerik için fotoğraf albümü, içerik yönetimi, video galeri, kurumsal yönetim modülleri ile ilişki kurabilir içerik detaylarında gözükmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, eklediğiniz içerik site ziyaretçileri tarafından sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılabilir, içeriğe yorum yazılabilir ve içerik mail yolu ile gönderilebilir.


Birim İletişimKurumun ve şubelerinin iletişim bilgilerinin yer aldığı bölüm. İletişim modülünde, kurum resmi, kurum rehberi ve dijital harita eklenebilir.


Ziyaretçi YorumlarıZiyaretçiler ile etkileşimi sağlamak için hazırlanmış, ziyaretçi bilgilerini alarak kurum ile irtibatının sağlandığı bölüm. Bu modülde, gönderici ve alıcı mail ayarları yapılabilir. İstenilen formlar web sayfanızda yayınlanabilir.


Kullanıcı YönetimiWeb site veri girişlerinin yapılması, güncellenmesi ve değerlendirilmesi işinden sorumlu olan kişilerin ve bu kişilerin yetkilerinin belirlendiği bölüm. Kullanıcılar modülü sayesinde her kullanıcıya ayrı ayrı modüllere erişim ve erişebildiği modüllerde yapabileceği işlemleri sınırlandırabilirsiniz.


Menü YönetimiSitede kullanılan tüm menülerin yönetim modülüdür. Menülerin gideceği adresleri buradan değiştirebilirsiniz. Bulunan butonların yerini değiştirmek istediğiniz özel sıra numarasına göre düzenleyebilirsiniz.


Sistem AyarlarıYönetim panelinde bulunan tüm modüllerin yönetim modüldür. Kullanmadığınız modüllerin yayın durumunu kontrol edebilirsiniz.


Onaylama SistemiSitede yayınlansın özelliği Hayır olan tüm modüllere ait içeriklerin toplu olarak görülebildiği ya da yayınlama yetkisi olamayan kullanıcıların eklemiş olduğu içeriklerin yönetici tarafından daha kolay yönetilebilmesi için yapılmış modüldür.


Tatil ve Önemli GünlerÖzel günler için hazırlanmış açılır penceredir. Belirtilen tarih ve saat geldiğinde açılır pencere olarak uyarı sayfasının açılmasını sağlar.


Rehber YönetimiKurum içerisindeki telefon bilgilerin eklendiği bölüm. İstenildiği takdirde bu bölüm harici bir telefon rehberine dönüştürülebilir.


Resim Galeri YönetimiWeb Sayfasında kullanılan tüm resim dosyalarının düzenlenebildiği modüldür.


Soru Cevap Sistemi ve Sık Sorular SorularZiyaretçilerin ve site yöneticisi arasında soru-cevap şeklinde karşılıklı veri aktarımı bölümüdür. Burada site ziyaretçisinin yazmış olduğu soru ve o bölümü yöneten yöneticinin yazmış olduğu cevabın ikisi de sitede yayınlanır. Böylece diğer kullanıcılarla aynı soru hakkında bilgi almak isteyen kullanıcıların daha hızlı bilgi alabilmesi sağlanarak bir veri deposu oluşturulur.


Video Streaming YönetimiKurumun ziyaretçiler ile paylaşmak istediği tüm videoları klasörler ile düzenli gruplar oluşturarak yayınladığı modüldür.


Forum Blog YönetimiZiyaretçilerin Haber ve İçerikler hakkında yazmış olduğu yorumların takip edildiği modüldür. İstenilen Yorumlar bu modül yardımıyla web sitenizde yayınlanabilir. İp tabanlı yorum kontrolü yapılabilir. Ayrıca yorum modülünde gönderici ve alıcı mail ayarları yapılabilir.


Mesaj Sistemi YönetimiKullanıcının bilgilerinin girerek kurum yöneticisi ile iletişimini sağlayabildiği modüldür. Gönderici ve alıcı mail ayarı yapılarak web sitenizden doldurulan formun direk mail adresinize gelmesi sağlanabilir.

İhale YönetimiKurumlarının yapacakları her işi site ziyaretçileri ile paylaştığı modüldür. İhale Modülünde kurum, ihale ile ilgili tarih-saat, ihalenin yapılacağı yer ve ihaleyi kazanan kurumun bilgilerini, ihale teslim zamanını ve ihale tutarını paylaşabilir.

Kurumsal Yapı YönetimiKurum çalışanlarının tanıtıldığı ve onlara erişim bilgilerin verildiği bölümdür. Bu bölümde kurum müdürlükleri oluşturulabilir müdürlüklere ait içerikler girilebilir. Ayrıca bu modül yardımıyla haber, video, içerik, fotoğraf albümü ile ilişki kurularak ilgili kişi hakkında daha detaylı bilgiler site ziyaretçileri ile paylaşılabilir.


Proje YönetimiKurumun yapmış olduğu tüm projeleri site ziyaretçisi ile paylaştığı modüldür. Projeler modülünde kurum projelerini tamamlanan, devam eden ve taslak aşamasında gibi kategorilerde oluştururak projelerini gruplandırabilir.


Kurum Kararları Kanun Yönetmelik ve Mevzuat YönetimiKurumun toplantılarında almış olduğu karar ve raporların ziyaretçiler ile paylaşımın sağlandığı modüldür.

Pencere YönetimiSiteye giren ziyaretçilerin siteyi ilk açtıklarında herhangi bir açılır pencere engelleyiciye takılmadan açılan yeni pencere veya yeni sayfa yönetim modülüdür.

Anket YönetimiSite ziyaretçilerinin bir konu üzerindeki duygu, düşünce ve deneyimlerini anlamak için belli bir plana göre hazırlanmış olan soru listelerinin hazırlandığı modül.


Bağlantı Link YönetimiSite ziyaretçilerinin kurumla ilgili veya genel olarak ihtiyaç duyabileceği önemli web adreslerinden oluşan web adresi rehberidir.


Bilgi EdinmeSite ziyaretçilerin kuruma form yardımı ile ulaşabildiği modüldür. Site ziyaretçinin isteğine yönelik talep türleri belirtilebilir. Taleplerin türlerine göre mail adresleri tanımlanarak hızlı çözüme ulaşılabilir.

Organizasyon Şema Yönetimi kuurum isteğine yönelik şema türleri belirtilebilir. Şema türlerine göre mail adresleri tanımlanarak hızlı çözüme ulaşılabilir.

 

Site Haritası Yönetimi kuurum isteğine yönelik otomatik tanımlanarak hızlı çözüme ulaşılabilir.

 

Log Yönetimi kuurum isteğine yönelik otomatik tanımlanarak çözüme ulaşır.

 

Wiki Kütüphane Yönetimi kuurum isteğine yönelik sistemde yer alır.